„Parafia jako wspólnota miłosierdzia” – to hasło piątej i ostatniej niedzieli synodalnej, która odbyła się 11 lutego.

„Jak oceniamy podejmowane przez parafię działania charytatywne?”, „Jak oceniamy podejmowane przez parafię działania charytatywne?”, „Czy mamy rozeznanie potrzeb, jakie istnieją na terenie parafii?”, „Czy mamy rozeznanie potrzeb, jakie istnieją na terenie parafii?” – na te inne pytania próbowali odpowiedzieć sobie członkowie Parafialnych Zespołów Synodalnych w całej diecezji.

Takie spotkanie odbyło się 12 lutego w parafii pw. Narodzenia NMP w parafii Skąpe. – Parafialne zespoły synodalne to okazja, aby spotkać się i posłuchać siebie nawzajem – zauważa ks. proboszcz Leszek Wilk. – Chcemy księdzu proboszczowi służyć radą, a może nawet księdzu biskupowi w jakiś sposób zaangażować ludzi w życie religijne. Musimy modlić się i zastanawiać się, co robić, aby ludzi przyprowadzić do Boga – dodaje Helena Cichowska.

(tekst i zdjęcie – Krzysztof Król /Gość Niedzielny)